پرنده گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8

پرنده: گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8 samsung galaxy note 7

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد / رحمانی فضلی

«آقای دکتر روحانی با من (برای وزارت کشور) صحبت کردند و صحبت‌های اولیه شده است هست. ایشان اول باید به جمع‌بندی برسد و بعد تصمیم خود را اعلام کند… با من از سوی

روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد / رحمانی فضلی

رحمانی فضلی: روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد

عبارات مهم : عربستان

«آقای دکتر روحانی با من (برای وزارت کشور) صحبت کردند و صحبت های اولیه شده است هست. ایشان اول باید به جمع بندی برسد و بعد تصمیم خود را اعلام کند… با من از سوی مدیر جمهور صحبت هایی شده است ولی معرفی در اختیار ایشان است.»

به گزارش ایلنا در واپسین روزهای دولت یازدهم با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت وگویی مفصل را ترتیب داد.

روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد / رحمانی فضلی

گزیده آن را با هم می خوانیم:

– آقای دکتر روحانی با من (برای وزارت کشور) صحبت کردند و صحبت های اولیه شده است هست. ایشان اول باید به جمع بندی برسد و بعد تصمیم خود را اعلام کند… با من از سوی مدیر جمهور صحبت هایی شده است ولی معرفی در اختیار ایشان است.

«آقای دکتر روحانی با من (برای وزارت کشور) صحبت کردند و صحبت‌های اولیه شده است هست. ایشان اول باید به جمع‌بندی برسد و بعد تصمیم خود را اعلام کند… با من از سوی

– آقای روحانی روی مسئله انتخابات خیلی تاکید کردند و تاکید داشتند که باید بتوانیم در انتخابات های بعدی آن را به صورت کاملاً الکترونیک برگزار کنیم.

– در این چهار سال تقریباً خودسری هایی که در گذشته مرسوم بوده را نداشتیم.

– در عنوان (بر هم خوردن صحبت و حمله به) آقای مطهری هم که در اوایل دولت ما رخ داد، سریعاً برخورد کردیم. همه عوامل را شناسایی کردیم و مستندات را فوراً به دادگاه فرستادیم و هنوز هم قوه قضائیه در حال پیگیری آن است.

روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد / رحمانی فضلی

– این که چه کسانی دستور این حمله به نماینده مجلس را داده بودند را دادگاه باید پیدا کند و این وظیفه ما نیست. دادگاه در مراحل پیگیری به پرونده باید آمران را پیدا کند. عین همین عنوان قبلاً در قم اتفاق افتاده که وقت ما هم نبود. در آنجا به مدیر مجلس با کفش و دمپایی و مهر تعرض شد و هیچ یک از افراد و عوامل آن دستگیر و به دادگاه معرفی نشدند ولی ما در عنوان آقای مطهری این کار را کردیم و این پرونده الان در مسیر پیگیری است.

– در ماجرای حمله به سفارت عربستان ما ظرف ۱۰ روز تمام عواملی را که آنجا بودند، شناسایی کردیم و با همه مشخصات و اسناد به قوه قضائیه دادیم و آنها هم بعضی از این افراد را بازداشت کردند و مدتی هم در بازداشت بودند. الان هم مراحل بازجویی، بازپرسی و کارها قانونی در حال طی شدن است.

«آقای دکتر روحانی با من (برای وزارت کشور) صحبت کردند و صحبت‌های اولیه شده است هست. ایشان اول باید به جمع‌بندی برسد و بعد تصمیم خود را اعلام کند… با من از سوی

– من در تماس با استانداری خراسان رضوی اعلام کردم که اگر آقای مطهری آمادگی دارد، در همان محل صندلی بگذارید و آقای مطهری روی صندلی بایستد و صحبت خود را انجام دهد که اعلام کردند فضای این کار هم مهیا نیست و قوه قضائیه هم گفته اصلاً نمی گذاریم چنین صحبت صورت گیرد. بعد هنگامی که دادستانی حکم داده مسئله به وزارت کشور مربوط نیست.

– آن طور که ما تصور می کنیم رابطه مدیر قوه قضائیه با قضات و دادستان ها یک رابطه حاکمیتی آمرانه نیست. همه قضات استقلال قضایی دارند و به اقتضای شرایط خودشان تصمیم می گیرند ولی ما هر گاه در پرسشها این گونه گیر کرده ایم و به ایشان مراجعه کردیم با نظر حسن، دستور پیگیری دادند.

روحانی جهت وزارت کشور با من صحبت کرد / رحمانی فضلی

– از نظر بنده به عنوان وزیر کشور عنوان سفارت عربستان مسئله ای بود که باید با سرعت انجام می شد چون حیثیت بین المللی ما در این رابطه مطرح بود و یک مسئله صرفاً داخلی نبود. ما آسیب بسیار زیادی از این عنوان دیدیم. رابطه ما با عربستان بعد از این عنوان به چالش کشیده شد. البته قبل از آن هم مسائلی با عربستان داشتیم ولی حمله به سفارت عربستان درست در شرایطی رخ داد که بحث منا و کشتارهای صورت گرفته، مطرح بود و همین موارد می توانست آنها را به چالش بسیار بزرگی بکشد ولی دیدیم که حمله به سفارت عربستان به خبر اول دنیا تبدیل و به ضرر ما شد. جهت همین اعتقاد دارم پیگیری به پرونده حمله به سفارت عربستان باید سرعت پیدا می کرد.

– حدود هفت استاندار احضار شده است اند. این که می گویم حدود هفت استاندار جهت این است که هر چند روز یک بار یک استاندار دیگر به احضارشده ها اضافه می شود.

– طبق آن چه معاونت حقوقی بنده پیگیری کرده، آمار آن چه مدیران استانی ما به خاطر آن احضار شده است اند، اعم از استاندار، فرماندار و بخشدار حدود ۶۲ یا ۶۳ مورد هست. ما حدود ۴۰۰ فرماندار و ۲هزار بخشدار داریم و ۶۰ نفر احضار شده است اند.

– کیفرخواست یکی از همکاران ما این است که با ماشین برابر یک ستادی ایستاده و با دوستان حاضر در آن ستاد احوالپرسی کرده است و همین به عنوان تخلف تلقی شده است است یا یکی از استانداران رفته در جایی صحبت کرده که تصویر آقای روحانی هم از قبل از انتخابات در آن سالن بوده است و الان هم وجود دارد ولی می گویند این صحبت به همین علت تبلیغاتی بوده هست. هنگامی که ما می آییم در رسانه ها مطرح می کنیم استانداران را احضار کرده ایم و کیفرخواست جهت آنها صادر شده، گویی جانی قاتل، سارق و قاچاقچی را احضار کرده ایم.

– دولت روحانی دولت اعتدال هست. نه دولت اصلاح طلب است و نه دولت اصولگراست. بنابراین هنگامی که ایشان بنده را در وزارت کشور گزینش کردند به من گفتند فراموش نکن افرادی را که می خواهی به عنوان مدیران خود گزینش کنی حتما باید تفکر اعتدالی داشته باشند. دوم این که باید برنامه های دولت را قبول داشته باشند. سوم گفتند که باید تجربه داشته باشند و چهارم باید جهت مردم وقت بگذارند.

– فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران از وقت آقای احمدی نژاد مانده است من همان وقت هم اعلام کردم که فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران را خودم به شخصه می شناسم و ایشان در صداوسیما مدیر بنده بوده هست. ایشان انسانی کاملا متدین و خوب است و گفتم با شناختی که از ایشان دارم می دانم مدیر متدین و معتدلی است و برنامه آقای روحانی را هم قبول دارد.

– در مورد جابه جایی استانداران هیچ وقت تحت فشار نبودم.

– بنده وزیر آقای روحانی هستم. ایشان هر گاه احساس کند در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده ام، وظیفه شرعی اش است که من را عوض کند. چون باید در این مورد در پیشگاه خدا پاسخگو باشد. اگر روزی احساس کند که ضعف دارم و مدیران دیگر از نیرومند تر و توانمندتر هستند، اگر عوض نکند پیش خدا حجتی ندارد. من هم همین رابطه را با مدیرانم دارم. این مدیران کار می کنند و آنها را ارزیابی می کنم و هر لحظه ای که احساس کنم جمع بندی ارزیابی ها به نوعی است که فلان مدیر، توانمندی مورد نیاز را ندارد و افرادی بهتر از او هستند حتما او را عوض خواهم کرد.

– وزیر کشور هیچ نقش آمریتی در شورای امنیت کشور ندارد. همین طور هم رییس جمهور نقش آمریتی بر اعضای شورای عالی امنیت ملی ندارد. در این جایگاه ها بحث اقناعی است و یک عنوان باید مطرح شود و روی آن استدلال شود و جمع بندی صورت گیرد و تصمیم گرفته شود. نقش استاندار هم در شورای تامین که نماینده قوه قضاییه و فرمانده سپاه در آن حضور دارند، آمرانه نیست و حتما نیاز به مراحلی دارد.

– به کار گیری عنوان معامله در مورد حضور من در دولت کاملا توهین است.

– لاریجانی راجع به حضورم در وزارت کشور «اصرار» هم نداشت.

– من مطلع هستم که توصیه لاریجانی به زنگنه این بود که در این شرایط کشور حتما بماند و اتفاقا پیگیر این مساله هم بودند و حتی به من هم گفتند مواظب این وزرای خوب کابینه باشید که حتما باقی بمانند یا در مورد آقای هاشمی هم اصرار به ماندنشان داشتند. این با معامله تفاوت می کند. آقای لاریجانی فارغ از این که رییس مجلس هست، فرد توانمند و دلسوزی است و نیروها را به خوبی می شناسد.

– الان هم آقای روحانی از همه افراد و جناح ها و شخصیت های معتمد خود لیست می گیرد. بنابراین آقای لاریجانی هم به عنوان یک فرد توانمند و قابل اعتماد می تواند به آقای روحانی لیست بدهد.

– تقریبا ماهی یک بار با ایشان (علی لاریجانی) ملاقات می کنم.

– آقای لاریجانی یک صورت شاخص سیاسی است و ظرفیت بروز و ظهور در جایگاه ریاست جمهوری را هم دارد و فردی وزین و توانمند هست. جهت همین هم در تحلیل ها این مساله مطرح است که شاید ایشان در انتخابات آینده حضور داشته باشد ولی از طرفی هم مثل ایشان ۲۰ نفر دیگر هم چنین ظرفیت هایی را دارند و خدا را شکر نیروهای پرورش داده شده است انقلاب ما هم بسیار زیاد است به گونه ای که شاهدیم هر دوره چه تعدادی جهت عضویت در این انتخابات مراجعه می کنند.

– افرادی در سطوح آقای لاریجانی و روحانی توقع ندارند که وزیر کشور جمهوری اسلامی به خاطر رفاقت قانون و حق الناس را زیر پا بگذارد. این دو بزرگوار و افرادی که در این سطح مطرح می شوند، اصلا این طور نیستند.

– علی لاریجانی در روند رای اعتماد من مداخله نکرد.

– هر وقت در صحن مجلس مورد پرسش بودم آقای لاریجانی رییس مجلس نبوده و اگر هم ریاست را بر عهده داشته، صحن را ترک کرده و کار را به نواب خود سپرده هست. عمدا این کار را می کند که بعدا متهم نشود و جهت این که بعضی خیال نکنند لاریجانی جلسه را به گونه ای اداره کرده که طرفداری من را بکند. این از نظر اخلاقی بسیار کار شایسته ای است و من هم بسیار آن را می پسندم.

– ۱۷ سال است من با ایشان (علی لاریجانی) رفاقت کردم و نان و نمک یکدیگر را خورده ایم و هیچ ابایی از بیان این رابطه ندارم و به همین نسبت هم همین رابطه را با روحانی دارم.

– کمکی که شورای نگهبان در انتخابات به بنده کرده هست، واقعا قابل تحسین است و مورد نیاز است همین جا از این بابت تقدیر کنم.

– درست یک هفته بعد از انتخابات نزد آقای روحانی رفتم و به ایشان قسم دادم که بینی و بین الله اگر فردی نیرومند تر و و مطمئن تر از من بدانید و رفاقت و دوستی با من موجب شود، من را برندارید، حجتی در پیش خدا ندارید و آماده هستم وزارت کشور را تقدیم کنم.

– برداشت شورای نگهبان در مورد مینو خالقی مناسب نبود.

– لاریجانی نظر وزارت کشور راجع به مینو خالقی را تایید کرد.

– در اصفهان هیچ کسی از هیات نظارت و هیات اجرایی آن را جهت زن خالقی امضا نکردند بنابراین اعتبارنامه ای نبود که من آن را امضا کنم. البته در مجلس هم پیگیری هایی شد. در مجلس استفساریه رای آورد ولی شورای نگهبان آن را رد کرد. خب آقای مطهری عزیز هم می توانست این را از طریق شورای نگهبان پیگیری کند. زن خالقی هنوز هم حضور دارند ای کاش با او هم صحبت کنید و از او بپرسید عملکرد وزارت کشور این خصوص چگونه بوده است.

– از نظر من به عنوان وزیر کشور حق زن خالقی این نبود ولی باز هم از نظر تفسیری مسئولیت با شورای نگهبان است.

– در حدی که در چارچوب وظایفم باشد، مساله حصر را پیگیری می کنم.

– ممنوع التصویری آقای خاتمی در جلسات شورای عالی امنیت ملی مطرح نشده و به تصویب هم نرسیده هست. ما در شورای عالی امنیت ملی به هیچ عنوان چنین مصوبه ای نداشتیم. حداقل با قاطعیت می گویم از زمانی که من در شورا بودم، این مساله مطرح نشده است.

– آقای آملی لاریجانی در مورد اصل برائت مساله ای را گفتند که برداشت من طور دیگری بود که اخیرا هم آقای روحانی همین برداشت را مطرح کردند. آقای آملی لاریجانی هم گفتند از نظر ما برائت از منظر حقوقی اینکه شما می گویید نیست ما هم گفتیم اگر استاد این کار شمایید ببخشید به هر حال شما آن طرف نشستید و قدرت دست شماست و ما هم تابع هستیم. (خنده) من به عنوان وزیر کشور اگر به نظری برسم ، همان نظر خودم را اعمال می کنم چون در برابر اعمالم باید پاسخگو باشم. ممکن است شما صدبار بگویید نظر من درست نیست، ولی من نظر خودم را انجام می دهم.

– کشف شدن دستگاه شنود در منزلم اصلا صحت ندارد و من شایعات را بارها تکذیب کردم.

– پرونده املاک نجومی پیگیری شد و گزارش تهیه کردیم و آن را جهت رییس جمهور و قوه قضاییه فرستادیم. ما مستندات و گزارش ها را می دهیم ولی قوه قضاییه باید اثبات کند این اسناد و گزارش ها حق یا باطل است.

– پیگیری ما به این معنا نیست که قوه قضاییه به حرف ما گوش کند این قوه هم بر اساس مستندات و گزارش های دریافتی خود عمل می کند.

– راجع به پرونده قتل آتنا اصلانی از روز اول به نیروی انتظامی دستور پیگیری دادم و نیروی انتظامی هم با سرعت عمل کرد و قاتل را پیدا کردند و تحویل قوه قضاییه شد. هنگامی که پرونده تحویل قوه قضاییه می شود ،خود خانواده آن فرد و وکلای آنها مسئول پیگیری عنوان هستند.

واژه های کلیدی: عربستان | انتخابات | لاریجانی | وزارت کشور | دولت روحانی | دکتر روحانی | علی لاریجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz