پرنده گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8

پرنده: گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8 samsung galaxy note 7

گت بلاگز اخبار بین الملل حمله به سوریه اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد و نتیجه تصویر داشت / واشنگتن پست

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با تحلیل حملات اخیر ایالات متحده علیه سوریه تاکید کرد، حملات مذکور تنها موجب تضعیف اعتبار واشنگتن شد نه تقویت آن؛ آیا که قدرت این ح

حمله به سوریه اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد و نتیجه تصویر داشت / واشنگتن پست

واشنگتن پست: حمله به سوریه اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد و نتیجه تصویر داشت

عبارات مهم : تصویر

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با تحلیل حملات اخیر ایالات متحده علیه سوریه تاکید کرد، حملات مذکور تنها موجب تضعیف اعتبار واشنگتن شد نه تقویت آن؛ آیا که قدرت این حملات تنها به حدی بود که دونالد ترامپ مورد تمسخر قرار نگیرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: «سال ۲۰۱۳ بعد از آنکه بشار اسد، مدیر جمهوری سوریه از خط قرمز ترسیم شده است به وسیله باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا گذشت و از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان بیگناه استفاده کرد، یک مقام آمریکایی به لس آنجلس تایمز گفت “قدرت حمله تلافی جویانه اوباما به حدی خواهد بود که مورد تمسخر قرار نگیرد” ولی آنقدر ویرانگر نخواهد بود که تصویر العمل کشور عزیزمان ایران و روسیه را جنبش کند. در نهایت اوباما حتی از اجرای حمله ای کوچک و بی اثر عقب نشینی کرد. جمعه ولی ترامپ حمله ای علیه سوریه داشت.»

این روزنامه نوشت: ترامپ تاکنون دو بار به سوریه حمله کرده هست؛ آن هم در شرایطی که اوباما دست به چنین کاری نزد. او همچنین متحدان آمریکا را به پیوستن به ما ترغیب کرد، آن هم هنگامی که که اوباما نتوانست. ولی اجازه دهید صراحت داشته باشیم: قدرت حملات جمعه شب تنها به حدی بود که مورد تمسخر قرار نگیرد. در نتیجه، لطمات آن جهت اعتبار ایالات متحده آمریکا در عرصه جهانی بیش از لطمات آن علیه نظام اسد بود.

حمله به سوریه اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد و نتیجه تصویر داشت / واشنگتن پست

نشریه واشنگتن پست تاکید کرد: حملات تحت امر آمریکا حتی یک هواپیما، فرودگاه یا سیستم موشکی را مورد اصابت قرار ندادند و کاری به توانمندی سوریه با تسلیحات شیمیایی نداشت. حتی در سایت هایی که مورد نشانه قرار گرفت، سوری ها آنقدر وقت در اختیار داشتند که تجهیزات و ذخایر شیمیایی خودشان را جابجا کنند. هیچ گزارشی از تلفات میدانی وجود ندارد و این نشان می دهد که نظام سوریه اهداف را تخلیه کرده بود.

در این گزارش آمده است: سوری ها می دانند که پیروز شدند. در خیابان های دمشق مردم شادمانی می کردند آیا که حامیان دولت متوجه شدند که حمله گسترده تری صورت نخواهد گرفت.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با تحلیل حملات اخیر ایالات متحده علیه سوریه تاکید کرد، حملات مذکور تنها موجب تضعیف اعتبار واشنگتن شد نه تقویت آن؛ آیا که قدرت این ح

جک کین، مدیر سابق ستاد ارتش آمریکا می گوید سوری ها علت خوبی جهت شادمانی دارند. او گفت: “به عقیده من تصویر العمل بسیار ضعیف هست. این حملات باید قاطع می بود. حملات باید پیوسته می شد.”

به گفته کین، “اسد با حمله شیمیایی خود قمار کرد و بُرد.

این مقام گفت: “اسد می خواست آخرین پایگاه قدرت شورشیان در نزدیکی شهر دمشق را بگیرد. اسد حساب کرد که می تواند از تسلحات شیمیایی جهت شکستن مقاومت آنها استفاده کند و به پیروزی نظامی دست یابد و بعد طبق انتظارش، شاهد یک حمله محدود شده است آمریکا باشد. بنابراین حمله شیمیایی انجام داد. ساعاتی بعد، شورشیان تسلیم شدند و همانطور که اسد آینده نگری می کرد پاسخ آمریکا محدود بود و عمدتا قدرت هوایی، فرماندهی و کنترل و توانایی تسلیحات شیمیایی او را دست نخورده باقی گذاشت. اسد مجازات نشد. بلکه برعکس، حمله اش مطابق میل و انتظارش پیش رفت. ماموریت تکمیل شد. تصویر العمل آمریکا بیش از آنکه حمله آمریکا جهت پاکسازی بوده باشد، موجب جسور شدن اسد و حامیانش شد و همچنین سایر دشمن های آمریکا را هم جسور خواهد کرد. ”

حمله به سوریه اعتبار آمریکا را زیر سئوال برد و نتیجه تصویر داشت / واشنگتن پست

واشنگتن پست می نویسد: کره شمالی از کارها ضعیف ترامپ در سوریه چه درسی خواهد گرفت؟ اینکه دولت ترامپ به سادگی مرعوب می شود و خطرپذیری ندارد. علت اینکه ما توانایی تسلیحات شیمیایی اسد را نشانه نگرفتیم، تماما جهت آن بود که از روسیه ترسیدیم. به جای اینکه هشدار تخلیه به روس ها بدهیم و به آنها بگوییم که اگر آنها کاری نکنند ما مسوول جان نیروهایشان نیستیم، ما مشخصا حملاتی را انجام دادیم که در دورترین نقطه باشد و اصلا روسیه را جنبش نکند. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این را می فهمد و درسی که گرفت این است که اگر ترامپ فرودگاه های سوریه را نزد، از وحشت تصویر العمل روسیه بود. بعد قاعدتا او قرار نیست به بابت برنامه هسته ای و موشک های بالستیک کیم حمله کند و خطر حمله توپخانه ای کره شمالی به سئول را به جان بخرد.

این روزنامه مطرح آمریکایی نوشت: این عقب گرد بزرگی جهت تلاش های دولت ترامپ در توقف کره شمالی هست. تنها راهی که ایالات متحده آمریکا می تواند کره شمالی را متقاعد کند با زبان خوش از تسلیحات خودش دست بکشد، این است که کیم باور کند ترساندن نیروی نظامی ترامپ واقعی هست. بعد از کارها روز جمعه آمریکا در سوریه، اعتبار ما تضعیف شد نه تقویت.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با تحلیل حملات اخیر ایالات متحده علیه سوریه تاکید کرد، حملات مذکور تنها موجب تضعیف اعتبار واشنگتن شد نه تقویت آن؛ آیا که قدرت این ح

واژه های کلیدی: تصویر | سوریه | اعتبار | آمریکا | اوباما | واشنگتن | شیمیایی | آمریکایی | دولت ترامپ | واشنگتن پست | باراک اوباما

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz