پرنده گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8

پرنده: گلکسی معرفی انواع Samsung Galaxy Note 8 samsung galaxy note 7

گت بلاگز اخبار اجتماعی داستان سوالات تکراری هوش و استعداد ، سمپاد دوباره حاشیه ساز شد

برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در مقطع هفتم بعد از آن که از خطر از بین بردن کامل پیروز بیرون آمد ولی گویا ماجراهای این آزمون تمامی ندارد و این بار تکراری بودن

داستان سوالات تکراری هوش و استعداد ، سمپاد دوباره حاشیه ساز شد

سمپاد دوباره حاشیه ساز شد / داستان سوالات تکراری هوش و استعداد

عبارات مهم : آموزش

برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در مقطع هفتم بعد از آن که از خطر از بین بردن کامل پیروز بیرون آمد ولی گویا ماجراهای این آزمون تمامی ندارد و این بار تکراری بودن سوالات هوش و استعداد آزمون دردسرساز شد.

به گزارش خراسان ؛ روز جمعه 5 مرداد آزمون ورودی مدارس سمپاد با حضور دانش آموزانی که متقاضی تحصیل در این مدارس بودند، برگزار شد ولی با آخر آزمون، داوطلبان از یکسان بودن سوالات با آزمون ریون خبر دادند به گونه ای که سوالات آزمون در کتاب های کمک آموزشی بعضی موسسات شخصی وسایت ریون با پاسخ تشریحی قابل دسترس بود.

به گفته یکی از دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون، سوالات ورودی این مقطع از ماه ها قبل در کانال ها و گروه های آموزشی به اشتراک گذاشته شده است بود و به عبارتی کپی برابر اصل سوالات مشهور هوش ریون بود. این سوالات در کتاب های EQ ، مبتکران ، اندیشمند ، هوش و استعداد تحلیلی فرزانگان هم انتشار یافته بود. مسئولان حتی زحمت طراحی یک پرسش را به خودشان نداده بودند . به نظر می رسد این مسئله روشی جهت از بین بردن تیزهوشان است.

داستان سوالات تکراری هوش و استعداد ، سمپاد دوباره حاشیه ساز شد

این اتفاق در حالی رخ داده است که مدیر مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با بیان این که جهت نخستین بار در گزینش دانش آموزان تیزهوش به جای استفاده از آزمون پیشرفت تحصیلی غیراستاندارد از آزمون هوشی استاندارد استفاده شده است است اظهار کرد: آزمون هوش استفاده شده است در آزمون روز جمعه تنها آزمون گروهی معتبر هوش بوده که از روایی و اعتبار مورد نیاز برخوردار هست. عبدالرسول عمادی افزود: این آزمون غیرکلامی توانایی مخاطبان را در سطوح بالای شناختی رصد می کند و دانش و حافظه فرد درنتیجه آن چندان تأثیرگذار نیست. وی تصریح کرد: در آزمون امسال بیش از۱۵۰هزار دانش آموز شرکت کردند که ۸۰هزار نفر پسر و ۷۰هزار نفر دختر بودند و به مدت یک ساعت به ۶۰سؤال چهار گزینه ای و پنج سؤال تشریحی پاسخ دادند.

عمادی گفت: کلیه آزمون های فردی و گروهی موجود در کشور همواره در دسترس همگان است و این عنوان درنتیجه سنجش هوش تأثیرگذار نیست؛ ضمن این که هیچ فردی از این که چه نوع آزمونی اجرا می شود مطلع نبوده و امنیت و اجرای بهینه آزمون در سراسر کشور گزارش شده است هست. مدیر مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش افزود: جایگزینی آزمون هوش به جای آزمون پیشرفت تحصیلی، یک حرکت تحولی و روبه جلو وگام بلندی در زمینه از بین بردن آزمون های غیراستاندارد از دامن نظام اموزش و تربیت و زیاد کردن کیفیت نظام آموزشی هست. البته مجید قدمی مدیر شرکت آموزش و پرورش استثنایی راجع به این عنوان اعتقاد است: مهم این نیست که آزمون هوش در دسترس باشد، آیا که 60 پرسش تجسم فضایی ارائه می شود که حتی اگر دانش آموز این پرسش ها را حفظ هم کرده باشد، باهوش است.

برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در مقطع هفتم بعد از آن که از خطر از بین بردن کامل پیروز بیرون آمد ولی گویا ماجراهای این آزمون تمامی ندارد و این بار تکراری بودن

3 علت جهت تکراری بودن سوالات

اما یک دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی بیانات مسئولان راجع به تکراری بودن سوالات را غیرقابل پذیرش دانست. محمد رضا میبدی با بیان این که اتفاق روز گذشته سه علت دارد افزود: نخست؛ آموزش و پرورش خواسته است به عنوان نمونه از نظر مالی صرفه جویی کند که کار بسیار اشتباهی بوده و اعتبار آزمون را قربانی آن کرده اند. دوم؛ آموزش و پرورش خواسته جهت پاسخ به فشار اولیا به اعتبار آزمون ریون ارجاع بدهد که باز هم در این شرایط به علت این که این سوالات در دسترس بوده قابل قبول نیست. سوم؛ آموزش و پرورش هنگامی که با مصوبه شورای انقلاب فرهنگی از از بین بردن مدارس متوسطه اول سمپاد نا امید شد تلاش کرد تعمدا خودش اعتبار آزمون این مدارس را زیر پرسش ببرد.

تکراری بودن سوالات موضوعی بین المللی است

در عین حال عضو پژوهشگاه اموزش و تربیت راجع به این عنوان اعتقاد است: منابعی که جهت آزمون های مقطع پایین تر از دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد،محدود هستند، به خاص هنگامی که منابع پرسش ها به سمت حوزه های خاص مثل هوش می رود، به میزان زیادی این سوالات تکراری می شود ضمن آن که جهت هوش عنوان پیچیده تری جهت طرح پرسش وجود ندارد. علیرضا شریفی در گفت و گو با خراسان اظهار کرد: البته این گونه سوالات هوش افراد را به طور عمیق مورد سنجش قرار نمی دهد و در بسیاری از کشورها این سبک آزمون از‌بین‌برده‌شده شدهاست . وی خاطرنشان کرد: به هر صورت بسیاری از اعتراض های کنونی محلی از اعراب ندارد آیا که اگر به منابع بین المللی هم مراجعه کنیم می بینیم که بخشی از سوالات تکراری است حتی اگر نمودار 10 سال گذشته را بررسی کنیم متوجه تکراری بودن آن ها یا حتی نزدیک و شبیه هم بودن سوالات می شویم.

داستان سوالات تکراری هوش و استعداد ، سمپاد دوباره حاشیه ساز شد

واژه های کلیدی: آموزش | اعتبار | آموزشی | استفاده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz